ÖTELERDENİM

ÖTELERDENİM

ÖTELERDENİM

Uyandı sabah’a gözlerim akşamda kalma bir şair tarif etmişti içimdekileri ‘Gök küçük , yıldızlar kırgın ve ben ötelerdenim.” Nasılda uyuyor bana bir bilseniz.İnsan içiyle büyürmüş ne zaman anlarsa buralarda misafir olduğunu en çok vuslatıyla yanarmış.Bugun dar sokaklar , varılmaz yollar ve sayılmaz nefesler çok olsada hepsi bir rüya bir düş gibi geçer ve gider.Ne kalır bilirmisin ardında ? yaşamadıkların…

Gülü solduran başka bahar’a müjdeler verir.Çiçekler konuşur , dallar boyun eğer ve kokusunu verir dünyaya o güzel bahçeler.Kanatlar takılır kuşlara göğü seyre çıkarlar.Çırpınıyorlar belkide biz ise onların yerinde olmak istiyoruz.Neden yetmiyor ki sahip olduklarımız diye düşününce hepsi şükürsüzlük diye cevaplıyorum kendi kendime.

Konuşuyorum bir ney sesinde sizlerle.Yazıyorum yüreğimden geçmeyenleri.Güzel günler bekliyor hepimizi bir nefeslik ömürlerimizde.Suretler aslına dönecek pek yakında kimimiz yüksek uçurumlardan düşeceğiz.Kimimiz en emin yerde olacağız.

Ben sizden daha asiyim bu konuda buraya ait olmadığımı düşünüyorum sürekli.İşde bu yüzden seviyorum dingin suları ve başka baharları..

@icreedebiyat sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: